Senin Bankan Nedir? Senin Bankan Hakkında Kısaca Bilgi

''Şubesiz bankacılık'' ve ''şubesiz banka'' kavramları son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz kavramlar arasına girdiğini söyleyebilirim. Özellikle bu kavramlara hakim olmayan dostların kafalarında ''Nedir?, Ne değildir?'' gibi soru işaretleri oluşmuş olabilir. Bu yazımızda, kendi sitelerinde yer alan açıklamaya istinaden bunu diyorum '' Dünyanın ilk faizsiz dijital şubesiz bankacılık formu'' olarak kendini lanse eden ve bu alanda hizmet veren Kuveyt Türk Bankası'nın çıkardığı Senin Bankan adlı hizmeti ile ilgili dilimiz döndüğünce sizlere anlatmaya çalışacağım.

Senin Bankan Nedir?

Kuveyt Türk bankası son yıllarda bireysel hizmet ve müşteri odaklı çalışmaları ile ön plana çıkan ülkemizdeki güzide bankalardan biridir. Banka müşterilerine daha kaliteli bir hizmet sunmak adına Senin Bankan adını verdiği masrafsız banka diyebileceğimiz bir hizmeti sundu. Kısacası Senin Bankan, müşterilerin hiç fiziksel bir şubeye gitmeden internet üzerinde başvurup hesap açabildikleri, EFT/havale ücreti ve insanları bıktıracak derecede rahatsız eden hesap işletim ücretleri olmayan bir uygulamadır. 

Senin Bankan Ne Değildir?

Mesela Senin Bankan fiziksel bir şube değildir. Aslında şubenin en kralıdır. Hiç şubeye gitme ihtiyacı duymadan, bir banka şubesinde yapmak istediğiniz ve yapabildiğiniz her şeyi uygulama veya internet şubesi üzerinden çok kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bir müşteri bundan daha ne isteyebilir ki. 

Bir önceki yazımızda yine şubesiz bankalardan olan ve ülkemizdeki ilk şubesiz banka olan Enpara ile ilgili bilgiler vermiştik. Enpara nedir? Enpara hakkında kısaca bilgi adlı yazımız ilginizi çekiyorsa başlığa tıklamanız yeterli olacaktır. Umuyorum ki verdiğimiz bilgiler sizlere faydalı olmuştur.

1 yorum:

  1. anladığımız kadarıyla yüzlerce şubeye kira ödemiyor, her şubeye en az 10 personellik masrafı yok, elektrik, internet, yemek giderleri yok, her şube için atm, bilgisayar vs teknolojik yatırım yok. tüm geliri sadece enpara sistemine yatırıyorlar, masraf olmayınca daha iyi hizmet veriyorlar, oldukça mantıklı

    YanıtlaSil