Şubesiz Bankalar – Şubesiz Bankacılık – Masrafsız Bankalar Hangileri

İninal Karta ING ATM’lerinden Nasıl Para Yüklenir?

20.08.2018
İninal Karta ING ATM’lerinden Nasıl Para Yüklenir?

Bir ön ödemeli kart olan ininal kartımıza para yükleminin birçok yolu vardır. Bu yollardan biri de ininal karta ING ATM’lerinden para yüklemektir. Oldukça basit birkaç adımdan sonra ücretsiz bir şekilde ininal karta ING ATM’lerinen para yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemi yapabilmek için herhangi bir ING BANK ATM’si buluyorsunuz ve işlemleri aşağıda belirteceğim şekilde yapmaya çalışıyorsunuz.

Kartınızı bankamatiğe sokmadan giriş tuşuna basınız. Çıkan menüde ininal karta para yükleye basıyorsunuz. Yine çıkan menüde TC kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı giriyorsunuz. Bunları girdikten sonra ininal kart numaranızı gireceğiniz 16 hanelik bir alan çıkacaktır. Buraya kartınızın ön yüzünde bulunan 16 hanelik numaraları giriyorsunuz. Bu işlemi de yaptıktan sonra devam tuşuna basıyorsunuz. Burada konu ile alakalı bir bilgi vereyim. İninal karta 5 TL ve katlarını yükleyebilirsiniz. Tek seferde en fazla 300 TL yükleyebilirsiniz. Parayı bankamatiğe gönderdikten sonra işlem gerçekleştirilirken biraz bekletecektir. En son yüklediğiniz kısım ekrana gelecektir. Eklemek isteyip istemediğinizi veya onay verip vermeyeceğinizi size soracaktır. Duruma göre işlemleri devam ettirip yada onaylayıp bitirebilirsiniz.Paranızı bu şekilde bankamatiğe yükledikten sonra işleminiz gerçekleşecektir ve paranız anında ininal kartınıza geçecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.