Şubesiz Bankalar – Şubesiz Bankacılık – Masrafsız Bankalar Hangileri

Şubesiz Bankacılık Nedir?

16.08.2018
Şubesiz Bankacılık Nedir?

Şubesiz bankalar sitesi olarak bu konuyu daha önce yazmamız gerekiyordu. Fakat elde olmayan nedenlerden dolayı şubesiz bankacılık üzerine bilgi vereceğimiz yazımız bu zamana kaldı. Ülkemizde son yıllarda oldukça popüler olmaya başlayan ve neredeyse müşterinin şubeyle ilişkisini tamamen kesen bu yeni bankacılık hizmeti ile hem müşteriler zamandan ve sıra kuyruğundan kurtuldular hem de bankalar birçok alanda tasarruf sağladılar.

Şubesiz Bankacılık Ne Demek?

Şubesiz bankacılık, müşterilerin banka şubesine gitmesine gerek kalmadan bütün işlemlerini internet üzerinden veya telefon  görüşmesi aracılığıyla gerçekleştirdiği oldukça yeni bir sistemdir.Ülkemizde şubesiz bankacılık için  aynı zamanda doğrudan bankacılıkmasrafsız bankacılık ya da dijital bankacılık tabirleri de kullanılıyor.

Neden Şubesiz Bankacılık?

Ülkemizde bu bu hizmet türünün başlamasıyla birlikte hızla tercih edilir olmasının nedenleri elbette oldukça fazladır. Her şeyden önce dijital hizmet türünde işlemler çok hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor ve masraflar çok ciddi düzeyde azaltılıyor. Hatta bazı bankalar masrafsız bankacılık işlemleri için herhangi bir ücret dahi talep etmiyorlar. Bu yeni sistemin en güzel tarafı bankalar arası bir rekabet getirmesini sağladı ve bunun meyvelerini de tüketiciler almaya başladı. Çünkü bankalar arasındaki rekabet müşterilere yaradı ve onları birçok masraftan kurtardı veya masrafları oldukça azalttı. İnsanlar da doğal olarak kendilerine fayda sağlayacak ücretsiz veya masrafın az olduğu dijital bankacılık hizmetlerini tercih etmeye başladılar ve oldukça da fayda görmeye başladılar. Gönül ister ki her bankanın bir şubesiz bankacılık hizmeti olsun. Bu şekilde hem bankalar hem de müşteriler birçok açıdan fayda görebileceklerdir.

Bu yazımızda şubesiz bankacılık nedir kısa bilgi vermeye çalıştık. Umarız ki verdiğimiz bilgiler fayda sağlamıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.