Şubesiz Bankalar – Şubesiz Bankacılık – Masrafsız Bankalar Hangileri

6 Ay Geri Ödemesiz Kobi Değer Kredisi 2019 Başvuruları

10.01.2019
6 Ay Geri Ödemesiz Kobi Değer Kredisi 2019 Başvuruları

2019 yılı kobi ve esnaflara düşük faiz ile verilecek olan kobi değer kredisi sayesinde ilk 6 ay geri ödemesiz olup, aylık %1.54 faiz oranı ile kredi verilecek. İşletmeler ise kobi değer kredisi başvuru şartları ve faiz oranlarını hatta kimlerin yararlanabileceğini sorgulamakta. Borcu olan esnafın merakla beklediği bu sevindirici kredi haberi sayesinde var olan borçlar kapatılacak, borcu olmayan esnaf ise işletmesini büyütme amacına girebilir.

Kobi Değer Kredisi 2019 Başvurusu

Kobi değer kredisi ile minimum 500 bin lira maksimum 1 milyon lira kredi paketi alabilirsiniz. Tüm kobilere verilecek olan toplam tutar ise 20 milyar lira şeklinde. Özellikle başvurusu kabul edilen işletmelerden ilk 6 ay geri ödeme alınmamakla beraber, faiz oranları ise %1,54 şeklinde. Hemen herkesin merak ettiği gibi bu kredi için başvurular bankalar aracılığı ile alınmakta. Her kredide olduğu gibi bu kredi konusunda da bankalar belirli bir masraf parası almakta. Kredi tahsis ücreti olarak alınacak olan kobi değer kredisi 2019 başvurularında masraf oranı binde 5 oranında!

İşletmeler ise kobi değer kredisi başvurusu için nasıl bir yol izleyeceği konusunda fikirlere ihtiyacı olabilir. Bu yüzden aşağıdaki bilgiler vasıtası sayesinde merak edilen soruların yanıtlarını bulmuş olacaksınız.

2019 yılı banka kredisi faiz oranları normalin üzerinde olduğu aylardayız. Bu nedenle kobi veya bireysel kredi başvurularında yüksek faiz oranlı bir kredi almak çok mantıksız olacaktır. Alınan her 1 liralık kredi tutarı için bankaya neredeyse 2 liralık geri para vermektesiniz. Bu nedenle kredi faiz oranları ne kadar düşük ise insanların ceplerinden daha az tutarda para çıkacak, bu da daha karlı olmalarını sağlayacaktır.

Kobi Değer Kredisi Faiz Oranları 2019

Faiz oranları en fazla merak edilenler arasında olup, Bakan Albayrak’ın açıklamış olduğu oran tüm kobi ve işletmeler için %1,54 olup vade süreleri, kişilerin talepleri doğrultusunda artırılabilir. Buradaki asıl amaç esnafın cebinden fazla paranın çıkmamasını sağlamak olup, kobi değer kredisi oldukça iyi bir tercih olabilir esnaflar için.

En önemlisi de bireylerin acaba hangi bankalar kobi değer kredisi veriyor? Şeklindeki soruya yanıt bulmak istemeleridir. Bu bankalara bakmak istersek Albaraka, Alternatif Bank, DenizBank, QNB Finansbank, Garanti, Vakıfbank, Ziraat Bankası, TEB, Halkbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi, Ziraat Katılım, Şekerbank. Az önce TBB Başkanımız 13. banka olarak Şekerbank’ın olduğu belirtilmiştir. Bu bankalardaki tüm faiz oranları kobi değer kredisi için %1,54 şeklinde.

Kobi değer kredisi sayesinde 40 bin işletme kredi kullanabilecek. Uygun faiz oranları ve vade şartları dahilinde alacağınız kredi de hayat sigortası dahil bazı kalemler mevcut. Başvurular ise yukarıda adı yazılan bankaların şubeleri aracılığı ile yapılmakta. Dilerseniz internet üzerinden de kobi değer kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.