Şubesiz Bankalar – Şubesiz Bankacılık – Masrafsız Bankalar Hangileri

2019 Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi

08.01.2019
2019 Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi

Başka bankalara kredi kartı borcu olanlara devletten yeni yasa kapsamında mevcut borçlarını kapattıran ziraat bankası kredi kartı borç kapatma kredisi 2019 yılı dahilinde verilecek! Bildiğiniz gibi ülkemizde kredi kartı borçluluk oranı çok yüksek ve halen de yükselmeye devam etmekte. Nedenlerine bakıldığında eldeki hesabın çarşıya uydurulmaması olarak gösterilmekte. Ancak burada bankaların da suçu olduğunu belirtelim. Önüne gelen her bireyin mevcut ekonomik durumuna bakılmadan sadece kişisel kredi notuna göre kredi kartı onayı verdiğini biliyoruz. Bu da ülke çapında yüksek kart borçlarına vesile olmakta.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi

Sadece ziraat bankası olmamak üzere, Halk bankası da esnaf ve sanatkarlarında mevcut borçlarına göre 22 milyar liralık kredi de sunuyor. Ancak mevcut konumuz ziraat bankası olması nedeni ile vatandaşlara bilgi vermek amacı dahilinde ziraat kredi kartı borç kapattırma kredisi nasıl alınır, kredi vade süresi ve faiz oranları ne kadar hakkında bilgileri de vererek bu krediye başvuru yapmanızı sağlayacağız.

ziraat 60 ay vadeli kredi

Mevcut kredi kartı borcunu zor ödeyen veya hiç ödemeyenlere artık yeni bir yönerge gelerek, tek çatı altında borçlarını toplayacak. Buna baktığımız bir çok bankadan veya diğer bankalardan borcu olanlara büyük fırsat doğuyor. Bankalara her ay kredi kartı borcu ödemek yerine tek bir elden tek bir tarih sayesinde düzenli ödeme imkanı sunan bu torba yasa bugün yarın meclisten onaylanıp, vatandaşlar ile paylaşacak. Borç kapatma kredisi faiz oranları ise oldukça uygun bir şekilde tüketicilere sunulacak. Üstelik vade süresi ise 60 aya kadar çıkabiliyor. Bireylerin en fazla merak ettiği konular arasında ziraat bankasının vereceği kredi kartı borç kapatma kredisi en yüksek limiti ne kadar olacağı? Zira ilgili departmana bağlandığınızda sizlere kredi üst limitinin 100 bin lira ile sınırlı olacağı belirtiliyor!

Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları 2019

Bütün borçları temizleme kredisi olarak da tüketicilere sunulan borç kapatma kredisi masrafları azami düzeyde olup, kredi tahsis ücreti binde 5 oranında alınmakta. Bu yasal mevzuata uygun bulunmuş olan kredi masrafında hayat sigortası da söz konusu olabilir. Borç kapattıran kredi olarak ziraat bankasının faiz oranlarını 2019 yılı dahilinde aşağı çekmesi bekleniyor. Henüz resmi bir girişim olmaması adına beklentilere göre faiz oranlarının %1,10 ile açılması beklenmekte. Ancak hükumet kanadında verilen yönergelere göre bu faiz indiriminden sonra diğer bankalarında kredi faiz oranlarını aşağıya çekmesi beklenmekte.

borç kapatma kredisi 2019

100 bin lira borç kapatma kredisi başvurularının yakın zamanda başlanması beklenmekte. Öte yandan ziraat bankası bireysel ve ticari hizmetleri şimdiden hazırlıklara başlandığını belirtti. Borç kapatma kredisi faiz oranı belirlendiği andan itibaren başvuruların şubelerden veya internet üzerinden alınacağının da altını çizerek belirtelim.

60 Ay Vadeli 100 Bin Lira Borç Kapatma Kredisi Ziraat Bankası

Kişiye göre vade süresinin belirleneceği 100000 lira borç kapatma kredisi ister 24 isterseniz de 60 aya kadar çıkabiliyor. Mevcut ödeme durumuna göre belirlenecek kredi başvurusunda kredi notu bağımsız olarak devreye alınacak. İlgili borç kapatma kredisinde ödemelerin yani borçların ödenmesi durumunda bankalar birliği devreye girecek. Yani elden bir nakit para verilmemesi gündemde. Bankaya giderek mevcut borçlu olduğunuz bankanın bilgilerini vererek ödemelerin imzaların onaylanması durumunda karşı bankalara ziraat bankası aracılığı ile yapılması söz konusu. Yani sizler borca dokunmadan sadece tek borçlu olacağınız ziraat bankasına kredi taksit ödemesini yapacaksınız.

60 ay vadeli borç kapatma kredisi için ilk başvuruların şubat ortalarında alınması bekleniyor. Ancak faiz oranlarının kaç olduğunun henüz paylaşılmadığını belirtelim. Ancak banka personelleri ile yapılan görüşmelerde beklentilerin %1,10 oranında olması söz konusu.

GÜNCELLEME: Ziraat Bankası’ndan yapılan resmi açıklama şu şekilde;

Ziraat Bankası’ndan Kredi Kartı Borçlularına Ödeme Kolaylığı “Birleştiren İhtiyaç Kredisi”
Ziraat Bankası, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlatmıştır. Uygulama, Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızı da kapsayacaktır. Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunulmaktadır. Söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık %1,10 ve 60 aya kadar aylık %1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır.
31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir.
Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Şubelerimiz aracılığı ile yapılabilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
ZİRAAT BANKASI

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.