Şubesiz Bankalar – Şubesiz Bankacılık – Masrafsız Bankalar Hangileri

Findeks Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

27.02.2019
Findeks Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

Banka kredisi almada özellikle kredi kartı çıkarırken, findeks kredi notu büyük öneme sahiptir. Kredi notu ne zaman güncellenir en fazla merak edilenler arasında zira bireyler, güncelleme olmadığı zaman kendi kişisel notu üzerinden olumlu yanıt almayabilir. Öncelikle findeks müşteri hizmetleri numarası 444 4 552 olduğunu belirtelim.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

2019 yılı ile birlikte kredi notlarımız da güncellendi. Kredi kullanmak istediğimizde, kredi kartı almak istediğimizde ya da kredili mevduat hesabı açtırmak istediğimizde bankalar önce Findeks Kredi Notu‘muza bakıyorlar bildiğiniz gibi.. Peki 2019 başlangıcında güncellenen yeni kredi notu seviyemiz ne.

Findeks Kredi Notu bilindiği üzere kredi ve kredi kartı ödemelerinizi ne kadar düzenli yaptığınıza bağlı olarak sürekli olarak güncelleniyor. Her ay vaktinde ödediğiniz kredi kartı borçlarınız kredi notunun yükselmesini sağladığı şeklinde ödemelerin gecikmeleri de kredi notunun düşmesine neden olmaktadır. Yine aynı şekilde kredi ödemelerindeki özen de kredi notunuzu etkileyen sebepler arasında yer verilmiştir. Daha önce kullanmış olduğunuz İhtiyaç Kredisi / Tüketici Kredisi, Konut Kredisi ya da Taşıt Kredisi taksitlerinizi tam da vaktinde ödemiş olmanız kredi notlarının hızla yükselmesine neden olacaktır.

Findeks Raporu Nasıl Alınır?

Bildiğiniz gibi findeks raporu tüm bankalardan belirli ücretler dahilinde alınabilir. Dilerseniz findeks.com.tr aracılığı ile de kendi kişisel kredi notuna bakıp, skoruna ulaşmak mümkündür. Findeks Kredi Notu‘nuza tesir eden bir diğer kredi ürünü de Kredili Mevduat Hesabı’dır. Kredili Mevduat Hesabı kullanan bireyler yahut tüzel kişilikler (şu demek oluyor ki iş yeri sahipleri ve şirketler) de kullanmakta oldukları Kredili Mevduat Hesapları’na eksi bakiye de oldukları durumlarda vaktinde ödeme yapmalılar.

Findeks Kredi Notu bir tek kişiler/şahıslar için değil, şirketler/tüzel kişiler için de oluşturulmaktadır. Tüzel fert ve şirketler ayrıca daha önce yazmış oldukları çekleri, borçlanmak için vermiş oldukları borç bonolarını (borç senedi) süresinde ödemeliler.

Tüm bu detayları deklare ettikten sonra bu yıl yeniden güncellenen kredi notunuzu Akbank Direkt aracılığı ile sadece saniyeler içerisinde öğrenebilir, güncel kredi notu seviyenize bakılırsa bankacılık işlemlerinizi şekillendirebilirsiniz. Güncel Kredi Notu Sorgulaması yaptığınızda kredi notunuz 1-699 puan arasında yer alıyorsa en riskli grupta yer alıyorsunuz anlamına gelir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.