Şubesiz Bankalar – Şubesiz Bankacılık – Masrafsız Bankalar Hangileri

Bankamatik Kartı Olmadan Nasıl Para Çekilir? (KARTSIZ PARA ÇEKME YÖNTEMİ)

01.09.2019
Bankamatik Kartı Olmadan Nasıl Para Çekilir? (KARTSIZ PARA ÇEKME YÖNTEMİ)

Atmden kartsız para çekme işlemleri dahilinde bankamatik kartı olmadan nasıl para çekilir sorusuna yanıt arıyoruz. Kartsız para çekme yöntemleri arasında en fazla kullanılan QR tarayıcı kodu ile mobil cihazınız üzerinden bankamatik aracılığı ile günlük limitler dahilinde para çekilebilir. Sizlerde bu sayede kredi kartı olmadan para çekme işlemlerini anlık olarak yapabilirsiniz.

Bankadan para nasıl çekilir, sorusu sizlere basit gibi görünebilir. Ancak hayatında ilk kez bankamatik kartı kullanan bireyler olduğunu söyleyebiliriz. Hali ile bizler bile vakti zamanında banka kartının hangi yüzünün bankamatiğe gireceğini tam olarak bilmemekteydik. Zamanla bankacılık işlemleri ile sürekli içinde olmanın faydaları, bizlere birçok bankacılık hizmetinin anlam ve ifadelerini kavramamızı sağlamıştır. Bunlardan biri de bankamatik kartından para nasıl çekilir sorusuna yanıttır.

Bankadan Nasıl Para Çekilir?

Banka hesabı bulunanlar öncelikle banka şubelerine giderek kendi hesaplarından para miktarı tutarına göre para çekebilir. Günlük banka şubelerinden sınırsız para çekme hakkına sahipsiniz. Ancak bankamatik üzerinden belirli tutarlar üzerinde ne yazık ki, para çekilmiyor. Ancak bunlarında bir takım yöntemleri olduğunu söyleyebiliriz. En basitinden düşünürsek; banka şubesine gidiyorsunuz ve TC veya ehliyet kartınızı vererek, hesabımdan para çekeceğim demeniz yeterli olacaktır.

Atmden nasıl para çekeceğim sorusuna bakmak istersek; atm cihazına bankanın sizlere vermiş banka veya kredi kartını takıyoruz. Sonrasında şifrenizi girerek, ekranın sağ bölümünde bulunan PARA ÇEKME sekmesini tıklıyorsunuz. İlgili tutar çoğu bankada 1500 lira ile 2000 lira arasında değişmekte. Bu nedenle bu paranın üzerinden bankamatik kartı dahilinde çekim yapılmaz. QR kodu ile yine günlük para çekme limitinin 2 katına kadar çekim işlemi olmakta. Yani iş bankası QR kodu ile günlük atmden para çekme limitiniz 3000 TL şeklinde. Diğer bankalarda da bu yöntemi kullanarak, hesabınızdan paranızı çekebilirsiniz.

Bankamatik Kartı Olmadan Para Nasıl Çekilir?

Bankadan para nasıl çekilir gelen sorulardan biri de kart olmadan paranın nasıl çekileceği yönde.   Ayrıca banka hesabı kullanmayanlar ellerinde bankanın vermiş olduğu kredi kartı dahilinde nasıl hesaplarındaki parayı çekeceğini de merak etmekte. Zira kredi kartı olmadan para çekilir mi, sorusu bu nedenle bizlere yöneltilmiş.

Kartsız nasıl para çekilir, burada önemli husus cep telefonun yanınızda olması. Zira başkasının hesabından para çekilmesini önlemek amacı ile, sadece şahısların kendi cep telefonu cihazları ile QR kodu tarama yöntemi ile para çekilmekte. Önce internet bankacılığını mobil üzerinden açıyoruz ve internetin açık olması gerekmekte. Sonrasında mobil cihazın, bankamatik üzerinde bulunan QR kodunu taratarak, onay vermeniz gerekiyor. İstediğiniz tutarı anlık hızlarda para çekme butonuna basarak nakit olarak alabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.