Kredi KartlarıKredi NotuKrediler

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Banka kredisi kullanan kişilerin en fazla merak ettiği konular başında kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar gelmektedir. 

Hayat şartlarının zor olduğu günümüzde pek çok kişi bankalardan kredi çekerken istenmeyen durumlarda ödeme zorluğu çekebilir ve bu durumda farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlar hakkında detaylı bilgilere sahip olmak çok önemlidir. 

Kırmızı Kalem Hakkında Bilinmeyenler

Kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar genel olarak en fazla merak edilen konulardan biri olup hakkında bilinmeyenlere ulaşmak gerekir. Kırmızı kalem, bankalardan kullanılan kredi kartı, kredi ya da hesap bütünlerinin ödemesinin yaklaşık 87 gün boyunca yapılmaması durumunda yasal takibe düşmesine denilmektedir. Kırmızı kalem yemek olarak tabir edilen bu durumun nedeni ise banka ekranında müşteri bilgilerinin üzerinde çıkan kırmızı çizgi olmasıdır. 

En çok merak edilen kırmızı kalem yiyenlerin kredi almaları için bir takım şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Genel olarak yasal takibe düşmüş olan kişilere kredi veren bankalar ipotek ya da teminat ile kredi vermektedir. Bu durumda olan kişiler kredi veren bankalara başvurmadan önce kefile ya da ipotek ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. 

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Çıkar Mı?

Genel olarak kırmızı kalem yiyenler kredi çekmek için gerekli olan belli başlı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Kırmızı kalem yiyenlere kredi çıkar mı soruları son zamanlarda en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Bankaların bu tarzda olan kişilere sunmuş olduğu şartların yapılması halinde kredi başvuruları onaylanmaktadır. 

Gerekli olan bu şartların birincisi çekilmek istenen kredi tutarına karşılık olarak bankaya ipotek verebilmektedir. Tapusunun olduğu ev, arsa ya da tarla gibi taşınmazlardan biri ipotek gösterilerek kredi çekmek mümkün olacaktır. Bunlar gibi kayıtlı bir taşınmaz yok ise kefil bulmak ve kefil olan kişinin hem kredi notunun yüksek hem de ipotek verebileceği taşınmazının bulunması gerekmektedir. 

Hangi Bankalar Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veriyor?

Kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar genel olarak ipotekli kredi seçeneği ile hizmet vermektedir. İpotekli kredi için ev, arsa, araç ya da tarla ipoteği kabul edilmektedir. Alınan kredi tutarı ipotek gösterilen taşınmazın durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Belirlenen kurallar kapsamında ipotek gösterilen taşınmaz ev ya da iş yeri olması durumunda ekspertiz değerinin % 80 kadar kredi çekebilirsiniz. İpotek için verilen teminat bir arsa ise ekspertiz tarafından gösterilen değerin sadece % 60 ile % 70 arasında kredi çekilebilir. Ülkemizde kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar şunlardır;

    • Ziraat Bankası İpotekli Bireysel İhtiyaç Kredisi
    • Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi
  • Türkiye İş Bankası İpotekli Finansman Kredisi
  • Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi 

Her bankanın kendine göre düzenlenmiş kuralları ve seçenekleri doğrultusunda kredi çekmek mümkün olacaktır. 

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek

Kaynak: https://krediblogu.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/subesizbankalar/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/subesizbankalar/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110