Kredi NotuKrediler

Kısa Sürede Kredi Notu Yükseltme Taktikleri

Bankalardan kredi çekebilmemiz için en önemli kriterlerden birisi : kredi notudur. Aslında kredi notu bizim parasal yönden bankalara karşı olan değerlendirmemizdir. Banka hesaplarımızda dönen para akışına göre bize not verirler.

Bu not değerlendirmesi düşük olursa, kredi alma imkanı biraz zora girmektedir. Zaten en büyük sorunlardan biri de bu kredi notu puanını yüksek tutmaktır.

Ama bu içerikte bankaları kredi notu konusunda nasıl alt edeceğinizi anlatacağım.

Kredi notu yükseltme taktiklerini vermeden önce bilmeniz gereken başlıca konular var,
nedir bu konular ?

Kredi notu puanını etkileyen faktörler nelerdir ?

Kredi notu ile ilgili çalışma yapacağımızdan dolayı düşmanınızı yani problemini iyi tanımanız gerekiyor. Sorununuzu baştan sona ince ayrıntılarla öğrenirseniz, onu yenmeniz de bir o kadar kolaylaşacaktır, doğru değil mi ?

Şimdi bu not neye göre değerlendiriliyor bir bakalım !

Birinci sıraya kazandığınız net aylık gelir miktarını koyabiliriz, sistem bunun üzerinden işler. Yani kazandığınız paraya göre olaylar değişir, bundan dolayı en önemli etken aylık kazançtır. Tabi bu kazanç belgelenebilir olmadığı zaman, banka gözünde değeri yoktur.

Durun bi dakika ! Bankalar para ile çalışır ve her paranın değeri olmalı değil mi ?

Elbette banka için önemli olan paradır. Belgelenebilir bir kazanç olmasa da paranız varsa bir adım öndesiniz. Bu parayı hemen bankaya aktarın ve görmelerini sağlayın. Daha sonra bunu hesaplar arasında aktaracağız !

Bankalar para girişi ve çıkışını adım adım izlerler. Eğer paranın kokusu alındıysa puan yükselir!

Diğer bir önemli husus kritik ödemeler !

Puanlama kriterlerine tekrar geri dönelim ve banka için önemli durumlardan biri yapılan ödemelere bakalım;

Bu ödemeler nelerdir ? Vazgeçilemeyen kredi kartı ödemeleri ve kredi ödemeleri, bazende hesap işletim ücretleri.

ankanın döngüsünü kesinlikle bu ödemeler sağlıyor, üç gün geçince bile aylardır tıkır tıkır ödediğiniz parayı sanki bu ay ödemeyecekmişsiniz hissine kapılıyorlar.

Mesajlar, mailler, zır zır çalan telefonlar.. Yahu durun bi dakka ! adam belki müsait olamadı bu ay ! İşi çıktı gidemedi bankaya, parası hazır cebinde..

Ama anlamazlar, otomatiğe bağlanmış robot gibiler..

Yine de ne olursa olsun eksi puan yememek için fazla geciktirmeden bu ödemeleri zamanında yapmanız en tavsiye edilen yoldur. Çünkü bu sistemin kuralı, paradır ve bunların paralarını asla eksik etmeyin.. Yoksa sonradan surat asıyorlar !

Bu arada kredi notu puanıyla ilgili bir ek detay vereyim !

Kredi kartınızı öderken sürekli minimum tutarı ödemeyin, arada minimum tutarın üzerinde ödeme yapın, bunu üç aylık süreli tekrarlayabilirsiniz. Banka kriterlerinde dikkat edilen bir durumdur.

En saçma kredi notu düşüren sebep, olumsuz başvurular ?

Evet yanlış duymadınız ! Kredi başvurusu yapmakta notu düşürüyormuş..

Neden derseniz şöyle açıklayayım.

Eğer ödemelerde ciddi problem yaşadıysanız, bu anlattığım kredi kartı ve kredi ödemeleri ile ilgili, zaten kredi puanınızın düştüğünü az çok anlarsınız. Bunun üzerine gidip sürekli sürekli başvuru yapmayın ! Bu kötü etki yaratıyor..

Bunun yerine size vereceğim taktikler doğrultusunda yol alın..
..sırayla gidiyoruz, ne var ne yok öğreneceksiniz..

Başlıca kredi notunu etkileyen faktörleri size açıkladım, bunun yanında kefil olduğunuz şahıslar varsa onlara bi telefon edip durumlarını kontrol etmeyi unutmayın ! Bu gibi sorumsuz kişiler yüzünden neden zarar göresiniz ki !

Çünkü bu kişilerin ödeme bozuklukları gibi sıkıntılar size de etki edecek genel puanınızda düşmeye sebep olacaktır.

Şimdi herşeyi kenara bırakıp..
..asıl meseleye gelelim..

Öyle böyle derken puanı nelerin düşürdüğünü anladık sanırım, oldu bir hata puan düştü ne yapacağız, kısa sürede bundan nasıl kurtulacağız !

Öncelikle mevcut kredi notumuza bir göz atacağız , burdan : https://www.findeks.com
Artık bi dört, beş lira masrafı var onuda çok görmeyeceksiniz, başka bir yerden öğrenmenin yolu yok..

Hızlı kredi notu yükseltme tüyoları

Geldik konunun en ilgi çekici bölümüne, artık analitik düşünce ile bankaları yenmemizin zamanının geldiğini düşünüyorum, yanılıyor muyum ?

hayır tabi ki, çünkü yöntemler burada..

Kredi kartı ile doping etkisi yaratın !

Evet kredi kartı hızlıca yükselmek için mükemmel bir araçtır. Eğer aktif olarak kullanmadığımız yüksekçe bir limiti olan kartınız varsa bunu kullanacağız, eğer yoksa hedefinizdeki bankadan bir kredi kartı almanız gerek.

Hedefinizdeki banka dediğim kredi çekmek istediğiniz banka, rakibe ona göre saldıracağız çünkü..

Yüksek kredi kartı kullanımı her zaman + puanlar kazandırır. Çünkü bankaya para kazandırırsınız, yani aradığı kişi sizsiniz !

Nasıl yapacağımıza gelelim..

Size bir sürü alışveriş yapıp kendinizi zor duruma sokun demiyorum kesinlikle, şu şekilde yapacağız. Öncelikle sosyal çevremizde yüksek meblağlı alışveriş yapacak kişiler var mı tespit edelim.

Daha sonra kişilerin alışverişini kredi kartımız ile yapıp, nakit parayı kendimize alıyoruz. Bu nakdi harcamayın, kredi kartının ekstresini tek seferde ödememiz gerek. Bu işlemi bir ay tekrar ediyoruz, ne kadar fazla o kadar iyi.

Sonra bumm, ekstre gelecek ve ödeme gününden önce kredi kartı borcunu tamamen kapatacağız.

Bunu kapatıyoruz ama.. Sizin başka kartlarınıza borcunuz olmadığı düşünüyorum, eğer varsa bu işlemi boşa yapmış olmayalım !

Eğer kartlarınızın minimum tutarını ödemeye devam ediyorsanız, bu ay biraz işi zora sokup bu ödemeyi arttırmak zorundasınız. Kredi çekebilmeniz için bu mecburi yol ! gerekirse borç bulup bu işi halletmelisiniz.

Nakit akışı birçok şeyi çözer !

Konunun başında nakit akışı olayından bahsetmiştim. Elinizde nakdiniz varsa bunu bankalar arası biraz dolaştırmamız gerek. Kredi için hedeflenen banka önceliğimiz olacak.

Ama siz hedefinizde iki banka belirleyin ve bu bankalarda bu parayı çevirin. Görmelerini dikkatlerini çekmelerini sağlayın. Paranın kokusu kısa sürede yayılacaktır.

Başka kredileriniz var mı ?

Hassas bir durum diğer krediler, eğer varsa bunları ödeyin. Ödeyin derken az kalmışsa ödeyebilirsiniz, eğer bu kredi ödemelerinde gecikmeler yaşanmış ise kapatmanız en kısa ve hızlı çözüm.

Hızlı etki arttırıcı bir yöntem olan bir ayı ödedikten beş gün sonra diğer ayın ödemesini de yapmak..

Son çare: dilimiz en güçlü silahtır !

Son çare olarak belirttiğim bu bölümde biraz da iletişim gücümüzü kullanacağınız, en çok sıkıntı yaşadığımız banka hedef bankamız..

Bu banka için örnek vererek gideceğim hazır olun !

Bu bankadan bir kredi kartımız var 10 bin lira limitli ve borcu 5 bin lira civarı, aynı zamanda daha önceden bu bankadan kredi çekmişiz veya başka bir bankadan çekmişiz önemli değil.

Bu bankanın hesabına nakit topladığımız 5 bin lirayı aktarıyoruz, ve birkaç hafta bırakıyoruz. Olmadı haftalık faize filan koyun, para aktif kalsın.

Daha sonra kredi başvurusu için ayaklarımız bizi şubeye doğru götürecek !

Şubede kullanacağımız kelimeler şu şekilde,

Tüm borçlarımı ödemek istiyorum, nakit beş bin liram var fakat borçların tamamı için yeterli değil, borçlarımı kapatmak üzerine de ihtiyacım olan biraz bana para kalmasını istiyorum ! ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum..

Elde 5 bin lira var, tüm borçlar kapanacak, yeni bir faiz ödemesi bizlere gelecek, miktar çok yüksek değil !

Banka için kaçınılmaz bir nimet değil mi ?

Trink, krediniz onaylandı şubemizden gelip alabilirsiniz!

Sizlere vereceğim genel kredi notu taktikleri şimdilik bu kadar, bizi takip etmeyi asla ihmal etmeyin, yepyeni para taktikleri ve stratejileri ile alışılmışın dışında bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Bu arada bu paylaştıklarımı kredi notu danışmanlığı adı altında ücretli olarak bile yapan kişiler bulunuyor, bu tarz kan emici kişilere para kaptırmamanızı tavsiye ederim.

Kredi kartı borcunu başka kredi kartıyla ödeme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu