Banka İşlemleriKredi Kartları

Kredi Kartı Borcunu Başka Kredi Kartıyla Ödeme

Kredi kartı borcunu başka kredi kartı ile ödeme işlemi pek akla yatkın gelmemesine rağmen, sıkıntılı dönemlerde birçok kişi tarafından kullanılan bir yöntemdir.

Fakat eğer böyle bir duruma mecburiyetiniz var ise, alternatif çözümlere yönelebilir yada mantıklı bir hareketle kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Öncelikle borcu borçla kapatmak, içinde bulunduğunuz ekonomik sıkıntıları daha ileri boyutuna taşıyacak riskli bir adımdır.

Eğer kapatacağınız borcun ödemesini taksitli şekilde veya ileri bir dönemde ödeyecekseniz bu durum normal karşılanabilir.

Taksitli olarak kart borcunu ödemek için, diğer kartınızdan taksitli nakit avans çekimi yapabilirsiniz, diğer bir seçenek ise taksitli alışveriş yapıp bu alışverişi daha sonra nakite çevirmektir.

Direk olarak bir kredi kartı borcunuzu, diğer kredi kartınızdan nakit avans çekerek kapattığınız takdirde, gelecek dönem ekstrelerinde yaşayacağınız sıkıntı iki katına çıkacak aynı zamanda üzerinize fazlaca banka faizleri yüklenecektir.

Birkaç işlemden sonra banka ayrıca kartı nakit avansa kapatacaktır.

Kredi kartı borcunu başka bir kartla kapatmak yerine daha sağlıklı ve sizi ekonomik problemlerinizden biraz olsun kurtaracak alternatif yöntemler vardır;

Bu yöntemlerden bahsedecek olursam;

Kredi Kartı Borcunu Başka Kredi Kartıyla Ödeme Banka İşlemleri Kredi Kartları
Kredi kartı borcunu başka kredi kartıyla ödeme

Kredi kartı borcunuzu yapılandırın !

En sağlıklı çözüm yöntemlerinden birisi, ödemeyemez duruma geldiğiniz kredi kartınızın toplam borç tutarını yapılandırmaktır.

Aylık ödeme durumunuza göre belirleyeceğiniz taksit tutarları ile yüklü faizlerden ve fazla olan ekstre tutarlarından kurtulabilirsiniz.

Kendi içinizde yapacağınız ekonomik politikalar ile üç,dört ay içerisinde ekonomik sıkıntılardan bile kurtulabilirsiniz.

Ekonomik durumunuz ve sıkıntınız her ne olursa olsun, öncelikle borç konusunda banka ile görüşmeniz ve yapılandırma konusunda teknik bilgiler almanız daha sağlıklıdır.

Kredi kartı borcunuzu taksitli şekilde ödemeye çalışın

Kredi kartı yapılandırması gibi işlemler size çözüm olmuyor ise; yine kredi kartınızı borçla kapatabilirsiniz. Fakat bu borcu taksitli şekilde ödeyebileceğiniz yöntemlerle yapmanız ileri zamanlarda sizi daha da borç batağına sokmamış olur.

Bu işlemleri taksitli olarak kredi kartınız ile altın alıp bozdurmak, ürün alım-satımı yapmak gibi yöntemlerle basitçe halledebilirsiniz. Bu sayede kart borcunuz kapanmış diğer kartınızın borcu da taksitlere binmiş olur.

Kredi kartı ile ödemelerde dikkat !

Alternatif yöntemler haricinde hala inatla diğer kredi kartınızı kullanacak olursanız, içinden çıkılması oldukça zorlaşan bir ekonomik sıkıntı sizleri bekliyor olacaktır.

Bu bakımdan atacağınız adımları akıllıca ve dikkatli yaparsanız, ekonomik sıkıntılardan daha kısa sürede ve basitçe kurtulabilirsiniz.

Bankaların uyguladığı tüm politikalar sizden daha fazla para kazanmak üzere olduğunu sakın aklınızdan çıkarmayın !

Direk olarak bankaların sistemi üzerinden hareket ettiğinizde kısa vadede borcunuzu ödemiş duruma gelebilirsiniz, ama ileri zamanlarda daha ciddi ve büyük ekonomik problemler ile karşılaşmanız oldukça yüksek bir ihtimaldir.

Bundan dolayı alternatif ödeme yöntemlerimizi, borcunuzu kapatmak için verdiğimiz önerileri mutlaka dikkate alın. Bu sayede modern zaman para tuzaklarının bizlere sunduğu dayatmalardan ve ekonomik krizlerden kendinizi koruyabilirsiniz.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek

Özellikle kredi kartı hesapları, kredi işlemleri ve faiz oranları gibi birçok etkenlerin bulunduğu ödemelerde araştırma yapmadan ve kesin bilgi sahibi olmadan herhangi bir işlem yapmamanız son derece önemli, sitemizi takip ederek tüm finansal ödeme ve konularda püf noktalarını ve para tekniklerini öğrenebilirsiniz.

Kaynak: Krediler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/subesizbankalar/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/subesizbankalar/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110