Banka İşlemleriHesap İşlemleriKredi Kartları

Kredi Kartı Hesap Virmanı Ne Demek ?

Kredi kartı ve banka hesaplarında sıkça karşılaştığımız hesap virmanı yani kısa adıyla h.virman olarak belirtilen kesintilerin sebebi oldukça merak konusu olmuştu.

Bu kesintiler hakkında sizlere detaylı bir bilgi vermek istiyorum. Virman işlemi banka hesaplarınız arasında oluşan para transferlerine verilen genel isimdir. Yani hesaplarınız arasındaki para aktarımlarıdır.

Bu bakımdan virman işlemine sade para aktarımı yönünden bakmamak gerekir, çünkü karşınıza hesabınızdan yapılmış kesintiler şeklinde de çıkabilir.

Bunun sebebi;

Uzun süredir kartınızın hesap işlem ücretini ödemediğinizde veya kredi kartınıza olan borcunuz gecikmeye düştüğünde, banka hesabınıza giren paradan kesinti yapar. Yani direk olarak bu paraya el koyarak borcunuzu öder.

Kredi Kartı Hesap Virmanı Ne Demek ? Banka İşlemleri Hesap İşlemleri Kredi Kartları
Kredi kartı hesap virmanı ne demek ?

Bu parayla borcunuzu ödediği için, banka hesabınızdaki paraya virman işlemi uygulanmış olur. Yani hesaptaki para borca gider, ama sizin borcunuza gider. Hesap özetlerinde gördüğünüz h.virman işlemi aslında bu işlemdir.

Kredi Kartı Virman

Kredi kartınıza borcunuzdan fazla ödeme yaparsanız eğer, yine birkaç gün sonra virman olarak mevduat hesabınıza bu para aktarılacaktır.

Sizden habersiz şekilde boş yere bir ücret alınmaz, aslında uzun süredir ihmal ettiğiniz borcunuzu banka hesapta parayı gördüğü an ödemesi işlemidir.

Yinede yapılan bu işlemler hakkında şüphe duyuyorsanız, mutlaka bankanızın müşteri hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederim. Sonuçta sizin paranız kullanılıyor ve ne şekilde kullanıldığını bilmek en doğal hakkınız, banka temsilcileri bu konuda en doğru açıklamayı sizlere yapacaklardır.

Virman işlemlerinden kurtulmanın yolu da, hesabınıza para geleceği zaman eğer kesinti olacağını düşünüyorsanız hemen çekmelisiniz. Para hesapta belirli bir süre kaldığında banka borçlarınız için bu parayı kesecek ve virman olarak size yansıtacaktır.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/subesizbankalar/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/subesizbankalar/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110