Banka İşlemleriKredi KartlarıKredi Notu

Kredi Kartı Ödemesini Atlatma

Modern zamanın en büyük tuzaklarından biri kredi kartları , her fırsatta tehlikeli olduğunu söylesek de kredi kartını hayatımızın her köşesinde kullanmaya devam ediyoruz ve daha da edeceğiz gibi görünüyor. Harcamalar yükseldikçe kredi kartının aylık ödeme limiti de yükseliyor , öyle bir an geliyor ki o ay ödemeyecek duruma gelebiliyoruz.

Kredi kartının ödemesini yapmayıp  işleme girmesini beklersek , kredi puanımız ve sicilimiz etkilenir. Bu etkilenmeden dolayı ilerde kredi çekerken büyük sıkıntılar çekebiliriz. Böyle bir sorun yaşamamak için kredi kartının ekstresini bir sonraki aya erteletmek en mantıklı çözüm. Böylece sicil etkilenmeden ödemeden düşük bir faizle kurtulmuş olacağız.

Kredi Kartı Ekstresi

Kredi kartı ekstresini ödemenin son güne kadar yapabilirsiniz. Son güne bırakmamanızı işlemi riske edeceğinden dolayı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ne olur ne olmaz diyerek birkaç gün öncesinden bu işlemi yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Bankaların internet şubelerinden kredi kartı ödeme atlatma işlemini yapabilmektesiniz , ama bazı durumlarda minimum ödeme tutarını ödedikten sonra atlatabilirsiniz gibi yaptırımlar karşınıza çıkabilir. Direk şubeden durumu anlatarak net bir sonuca ulaşabilirsiniz. Eğer minimum tutarı ödeyecek gücünüz varsa internet ve telefon şubesi aracılığı ile bu işlem kolayca yapılabilmektedir.

Önemli nokta ise her banka ve her kart tipine bu işlem uygulanmıyor. Örneğin Garanti Bankası’nın özel kartı Bonus Flexi’de kart ücreti olmadığı için böyle bir işlem yapmanıza izin vermiyor. Çok ilginç doğrusu , tabi şubeden yaptığınız başvurularda size ne diyecekler bilmiyorum ! ama kartınızı kapatacağınızı söyleyip onları biraz zor durumda bırakırsanız teklifinizi kabul etmek durumunda kalacaklardır.

Bu işlemi göz ardı etmemenizi ver kredi kartınızın ödemesinin riske gireceğini düşündüğünüz bir dönemden geçiyorsanız , mutlaka ekstre erteletme işlemini yapmanızı öneririm. Ödeyeceğiniz tutar küçük de olsa büyükte olsa sicilinize yansıyacak olumsuz bir puan , size ileri ki dönemlerde ciddi sıkıntılar açabilir. Belki bir hayalinizi suya düşürebilir , veya olmasını çok istediğiniz bir ürünü almanıza engel olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/subesizbankalar/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/subesizbankalar/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110