Kredi Kartları

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek

Kredi kartları ve krediler bankaya en çok gelir kazandıran kalemlerin başında gelir. Bankaların bunlara uyguladıkları faizler ile bilikte müşterilerin yoğun kullanımı beraberinde banka için yüklü bir faiz kazancı demektir.

Kredi kartından nakit avans çekmeyi tavsiye etmiyorum , fakat herkesin geçirdiği zor zamanlar olabilir. Sizde acil bir durumunuz için kredi kartınızdan nakit çekmek durumunda kalabilirsiniz. Tavsiyem fazla miktar değil , ihtiyacınız olan minimum tutarı nakit avans olarak çekmenizdir. Eğer borç alabileceğiniz bir yakınınız veya dostunuz varsa bir miktar ondan alıp , üzerini de nakit avans çekerek tamamlamanız yapılabilecek en mantıklı çözümlerden biridir.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek Kredi Kartları
Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek

Nedeni bankaların nakit avans işlemlerinde sıra dışı bir faiz uygulamasından kaynaklanıyor. Çekilen 100 liralık bir nakde 20 liralık bir faiz hiç de hoş olmayan bir durumdur. Vatandaşın acil ihtiyacı için başvurduğu bu yardımın , karşılığı gerçekten böyle mi olacak. Modern piyasa dedikleri işte tam olarak bu , düşene bir tekme daha vurmak. Her koşulda bilinçli olarak bunlara fırsat vermemenizi temenni ediyorum.

Kredi kartından nakit çekiminde ne kadar faiz öderim ?

Bu sorunun cevabını net olarak verebilmemiz pek mümkün değil. Çünkü her bankanın faiz oranları birbirinden farklı , ATM ve bankamatiklerden nakit avans çekme işlemi yaparsanız , size anlık olarak ne kadar geri ödeme yapacağınızın bilgisi veriliyor. Yani 20 lira çektiniz , size 23.90 geri ödeme yapacaksınız diye uyarı veriyor. Sizde kabul ediyorsanız parayı çekiyorsunuz , kabul etmezseniz işlemi sonlandırabilirsiniz.

Banka kartından nakit avans çekme ?

Kredi kartından nakit çekme yerine eğer imkanınız varsa ya da doğru doğrusu o şekilde çalışan bir banka kartınız varsa , artı para veya acil para denilen bakiyenizi eksiye düşüren fakat nakit avans kadar bir faiz uygulamayan işlemlerden çekebilirsiniz. Bu işlemler kredi kartına oranla daha az faiz uygular. Sizde boş yere gereksiz bir ton faiz ödemek zorunda kalmazsınız.

Ayrıca ek bir bilgi vereyim ! Kredi kartınızdan nakit avans çekmek için , kredi kartı borçlarınızı düzenli ödemeniz gerekiyor. 3 kereden veya daha fazla sadece minimum tutarı ödediyseniz , banka otomatik olarak nakit avans çekimini kapatıyor. Eğer nakit avans çekmeye kalkıp , böyle bir uyarı ile karşılaşırsanız büyük ihtimal ödemelerde yaşadığınız sıkıntılardan dolayıdır.

 

Kaynak: https://krediblogu.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/subesizbankalar/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/subesizbankalar/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110