Kredi NotuKrediler

Kredi Ödeme Planı Hesaplama

Kredi çektikten sonra kafa karıştıran bir diğer kısım ise kredi ödeme planı hesaplamasıdır. Ancak bazen kendi bilginiz ile oluşturduğumuz kredi ödeme planları maalesef tam olarak doğru bilgiyi vermemektedir. Bundan dolayı sizlere sitemizin uzman ekibi olarak bu konuda yardımcı olmayı planlıyoruz.

Hesaplamalarınız sonrası çekmiş olduğunuz ana para miktari , kredinin geri ödeneceği ay miktarı , kredi aylık faiz tutarı gibi net bilgileri sisteme girerek , tüm kredinizin ödeme planını tek seferde doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu sayede çekmeyi düşündüğünüz krediler için daha önceden ödeme planı oluşturup , verilen faiz oranı ile ödemelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Farklı bankalardan aldığınız faiz oranlarını birbiri ile karşılaştırıp size uygun olanını seçmeniz de kolaylaşacaktır.

Biliyorsunuz ki krediler de genel faiz oranları ve aylık faiz oranları çok yanıltıcı olabiliyor, o yüzden bu şekilde gerçek oranlar ile hazırlanmış bir belgeden kredi ödeme planınızı öğrenmeniz fazlasıyla işinize yarayacaktır. Diğer siteler de yanlış hesaplama araçları ve gözden kaçan vergi tutarlarını sisteme işlemeyen belgeleri kullanarak yanlış hesaplama yapmanız , daha fazla kredi geri ödemesi yapmanıza neden olabilir.

Bir çok web sitesi var kredi ödeme planı hesaplamaya yönelik. Elinizdeki veriler ile hesaplama yapabilirsiniz. Yakında sitemize bu konuda bir fonksiyon eklenecektir emin olabilirsiniz.

Kredi Ödeme Planı Nedir ?

Kredi ödeme planı dediğimiz şey , çektiğiniz kredi miktarına göre bankanın uyguladığı aylık faiz oranı ile çarpılıp , ödeyeceğiniz ay sayısına göre ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini size gösteren çizelgedir. Bu hesaplama sayesinde çektiğiniz paraya göre ne kadar geri ödeme yapmanız gerektiğini ve aylık ne kadar ödeme yapacağınızı doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kredi Çekme Şartları Nelerdir? Kimler Kredi Çekebilir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu