Banka İşlemleri

SGK Sicil No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çalışanlar çalıştığı işyerinde SSK/SGK sicil numaraları hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Biz bu yazımızda SSK sicil numarası nasıl sorgulanır konusuna değineceğiz.

Sigortalı çalışanlar çalıştığı işyerlerinde SGK sicil numarası ile işlem yapmaktadırlar. SGK sicil numaraları işyerlerinde Bir nevi T.C. kimlik numarası gibi bir şeydir. SSK sicil numarası ile çalıştığınız şirket veya kamu kurumunda sigortalı olup olmadığınız belirlenir bu numara ile sigorta hizmet belgenizdeki ayrıtılar görüntülenir. Ayriyeten sigorta bilgileriniz SGK sicil numaraları ile öğrenilmektedir. Peki SGK sicil numaramı nasıl öğrenebilirim? diye soruyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

SGK Sicil NO Sorgulama

SGK sicil numaranızı öğrenmek istiyorsanız bunun en basit ve en kolay yolu e-devlet kapısı üzerinden SSK sicil numarası öğrenme işlemidir. www.turkiye.gov.tr adresine girerek Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve e-devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından 4A sigortalı tescil kaydı bölümüne yönelmelisiniz. İstenen bilgileri doldurduktan sonra sorgulamak istediğiniz hizmet dökümünü seçerek sizden istenen bilgileri girmelisiniz. Bilgileri girdikten sonra çıkan ekrandaki belgeyi indir tuşuna basın. Belgeyi bu sayede telefon veya bilgisayarınıza kaydedebilir dilediğiniz yerden kullanabilirsiniz veya çıktı alabilirsiniz.

SGK İnternet Sitesinden Sicil No Sorgulama

E-devlet kapısının yanı sıra Sosyal Güvenlik Kurumu resmî Web sitesi üzerinden SGK sicil belgesi sorgulayabilirsiniz. Bunun için Sosyal Güvenlik Kurumu web sitesine girerek sizden istenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, ad soy ad, baba adı ve doğum tarihi ile sicil belgenizi ve sicil numaranızı sorgulayabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Merkezinden Sicil No Sorgulama

Eğer internet erişiminiz yok ise veya internet üzerinden SSK sicil belgenizi veya numaranızı sorgulamak istemiyorsanız. Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne müracaatta bulunarak dilediğimiz bilgiyi öğrenebilirsiniz. Bu yöntemde diğerleri kadar güvenli bir yöntemdir. Herhangi bir şekilde aksilik yaşamamanız olasıdır.

Bütün bunların yanı sıra e-devlet üzerin aldığınız 4A,4B,4C hizmet döküm belgelerinizde SGK sicil numaranız yazmaktadır. Siz de SGK Hizmet Döküm belgesi alarak  SGK sicil numarası sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. SGK sicil numarası çalıştığınız zaman boyunca sizin için önemlidir ve mutlaka öğrenilmesi gerekmektedir.

SSK Birikmiş Paramı Almak İstiyorum, Nasıl Alabilirim?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/subesizbankalar/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/subesizbankalar/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110