Banka İşlemleriKredi KartlarıKrediler

Taksitli Nakit Avans Nedir ?

Yakın günlerde bankadan bir telefon almış ve size taksitli nakit avans verelim sözünü duymuş olabilirsiniz. Sizi borçlandıralım , bize para kazandırın lafının bir değişik versiyonu sanırım böyle oluyor.

Şaka bi yana taksitli nakit avans , ihtiyaç halinde güzel bir şeydir. Kredi kartınızın limitine göre , hiç kredi gibi teferruatlarla uğraşmadan , ayrıca dosya bedeli ve hayat sigortası gibi kesintilere uğramadan size verilen nakit paraya nakit avans denir. Nakit avans işlemlerinde maksimum 9 taksit seçeneği vardır , bu değiştirilemez çünkü yeni yasa gereği kredi kartına en fazla 9  taksit yapılabilir ondan dolayı.

Nakit avansı şöyle de düşünebilirsiniz , 5 bin liralık bir ürün aldınız kredi kartınızla dokuza böldünüz. Bu şekilde ödeyeceksiniz. Biri de sizden bu ürünü istedi aldığınız paraya ona sattınız. Dokuz taksitle 5 bin lira para almış oldunuz yani. Tabi bunun faizi yok mu ? Elbetteki var , bu devirde kim kime bedava para verecek öyle değil mi !

Tüm bankalar taksitli nakit avans işlemini yapmaktadır. Taksitli nakit avansa başvurabilmek için , ödemelerinizin düzenli olması gerekiyor. Ayrıca 3 ekstrede minimum tutardan daha yüksek bir ödeme yapmanız gerek. Eğer 3 ay arka arkaya sadece ekstrenizin minimum tutarını öderseniz , taksitli nakit avans seçeneği borcunuzu tamamen kapatana kadar size verilmiyor.

Taksitli Nakit Avansa Nasıl Başvurulur ?

Bankaların internet şubelerinden , telefon bankacılığından ve şubelerden taksitli nakit avans işlemine başvurabilirsiniz. Eğer ödemelerinizde herhangi bir sıkıntı yoksa anından para hesabınıza geçer. Ödemelerde bir sonraki dönemlerde kredi kartınıza taksit olarak yansır. Kötü bir tarafı yoktur. Esasen kredi gibidir ama ödemesi 9 taksit olduğu için aylık olarak biraz yüksek gelebilir.

Taksitli Nakit Avansı Hangi Bankalar Verir ?

Kredi kartınızın olduğu tüm bankalardan taksitli nakit avans alabilirsiniz. Limitinizin yüksek olduğu ve ödemelerinizi aksatmadan yaptığınız bir banka varsa taksitli nakit avans işlemini o bankadan yapmanız alacağınız parayı ve işlemin sıkıntısız bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Ayrıca ek bir bilgilendirme yapayım ! Sizi telefonla arayıp taksitli nakit avans verelim , size özel bir kampanya gibi reklamlar alabilirsiniz. Eğer ihtiyacınız yoksa kesinlikle bu teklifi kabul etmeyiniz. Yoksa aldığınız parayla nakit avansın taksitlerini ödersiniz , üstüne bide faiz öderseniz. Paradan da bir hayır görmemiş olursunuz. Şayet ihtiyacınız varsa teklifi değerlendirip , parayı alıp istediğiniz yere kullanırsınız.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek

Kaynak: https://krediblogu.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu